ŻALUZJE WEWNĘTRZNE

Oferujemy bardzo szeroki wybór żaluzji w Opolu, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Wykonujemy żaluzje na wymiar dopasowane do potrzeb konkretnego klienta, w bardzo bogatym wyborze rodzajów i materiałów. Zapewniamy fachowy montaż żaluzji.

Żaluzje wewnętrzne są produktem zapewniającym elegancki wygląd, zaciemniają pomieszczenia a jednocześnie pozwalają na dobrą widoczność z okna. W naszej ofercie znajdą Państwo:

  • żaluzje poziome aluminiowe
  • żaluzje poziome drewniane
  • lamele w kilku szerokościach
  • kolorystyka z palety RAL (opcja)
  • kolorystyka drewnopodobna
  • montaż wnękowy, ścienny, sufitowy
  • żaluzje pionowe – duży wybór tkanin
Drewniane żaluzje wewnętrzne

Żaluzje wewnętrzne to rozwiązanie, które w ostatnich latach stało się bardzo popularne i obok rolet stanowi najczęściej wybierany rodzaj osłon do okien. Warto wiedzieć, że żaluzje takie wykonuje się z różnych materiałów i według różnych projektów. Jaki wybór żaluzji tego typu znaleźć można dziś w handlu i czym poszczególne ich rodzaje się charakteryzują?

Rodzaje żaluzji wewnętrznych

Zdecydowanie najbardziej popularne są obecnie klasyczne żaluzje poziome. Składają się one z wąskich, ułożonych poziomo, ruchomych lameli, których pozycja może być w łatwy sposób zmieniana, dzięki czemu okno można szybko całkowicie zasłonić albo częściowo odsłonić. Żaluzje mogą także zwisać przy oknie swobodnie albo być umieszczone w specjalnej obudowie. W tej drugiej wersji żaluzje świetnie sprawdzają się również w przypadku okien uchylnych. Drugim, popularnym rodzajem są żaluzje pionowe, w których lamele umieszczone są pionowo i wykonane najczęściej ze specjalnie usztywnionych tkanin. Tego rodzaju żaluzje – jeżeli zostaną odpowiednio użyte – mają charakter wyjątkowo dekoracyjny.

Żaluzje wewnętrzne materiały

Żaluzje aluminiowe

Najpowszechniej stosuje się dziś żaluzje aluminiowe. Materiał ten daje duże możliwości pod względem kształtu i koloru lameli, a przy tym jest bardzo lekki. Żaluzje takie cechuje również trwałość i łatwość utrzymania. Ich nieco tańszą wersją są żaluzje wykonane w całości z materiałów syntetycznych.

Żaluzje drewniane

W eleganckich przestrzeniach, urządzonych w stylu klasycznym, zdecydowanie najlepiej sprawdzają się jednak żaluzje drewniane.

Zastosowanie żaluzji wewnętrznych

Żaluzje wewnętrzne są dziś często wybieraną alternatywą dla klasycznych zasłon. Takie rozwiązanie ma dość oczywiste zalety. Żaluzje są łatwiejsze w utrzymaniu, nie zbierają kurzu z powietrza, a ich czyszczenie jest bardzo proste. Dzięki temu, że kąt nachylenia lameli może być regulowany, do mieszkania może wpadać więcej, albo mniej światła. Pomieszczenia, w których zamiast zasłon zastosowano żaluzje, wydają się optycznie większe i zyskują nowocześniejszy charakter.

Możliwość komentowania została wyłączona.