Rolety zewnętrzne zapewniają poczucie prywatności, bezpieczeństwa jak i również polepszają izolację okien. Produkujemy rolety na systemach aluminiowych najwyższej jakości.
Rolety zewnętrzne – Opole, ul. Walecki 11, DeemSystem
Nasze atuty:
- możliwość wyboru kasety
- możliwość wyboru profili – aluminium wypełnione pianką
- wybór sterowania roletą zewnętrzną
- pełna kolorystyka RAL
Rodzaje rolet zewnętrznych — zalety i zastosowanie
Zalety rolet zewnętrznych są wspólne dla wszystkich ich typów. Latem są nieocenione, ponieważ pomagają ograniczyć nadmierną temperaturę wewnątrz pomieszczeń. Ich zadaniem jest odbijanie promieni słonecznych, dzięki czemu pomieszczenie nie nagrzewa się i jest przyjemnie zacienione. Natomiast zimą pomagają ograniczyć efekt utraty ciepła. Dzięki pancerzowi powietrza, który powstaje pomiędzy oknem a roletą, możliwe jest zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o 30%. W zależności od sposobu montażu rolet zewnętrznych, wyróżniamy:
- Rolety naokienne
- Rolety natynkowe
- Rolety podtynkowe
- Rolety RKS
Rolety zewnętrzne – jakie są dostępne i czy warto je zamontować?
Rolety wewnętrzne to nie jedyne rozwiązanie. Obecnie coraz częściej okna budynków zdobią rolety zewnętrzne. Stanowią praktyczną dekorację, pełnią też szereg dodatkowych funkcji. Chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i ucieczką ciepła, zmniejszają ilość hałasu, zapewniają prywatność i bezpieczeństwo.
Jakie są zalety rolet zewnętrznych?
Poszczególne modele rolet zewnętrznych różnią się rodzajem, materiałem wykonania, rozmiarem, sterowaniem, kolorystyką, dodatkowym wyposażeniem. Wszystkie zapewniają skuteczną ochronę przed promieniowaniem słonecznym, nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń. Przekłada się to na niższe koszty związane z użytkowaniem klimatyzacji w okresie letnim. Roleta zewnętrzna zapewnia ciemność nawet w samo południe, co przeciwdziała refleksom na ekranie komputera lub telewizora. Elementy wyposażenia wnętrz są również zabezpieczone przed promieniowaniem ultrafioletowym. Można zapewnić sobie wysoki komfort podczas snu, warunki sprzyjające nocnej regeneracji.
Roleta zewnętrzna nie tylko gwarantuje zaciemnienie pomieszczenia, można liczyć także na wytłumienie hałasu z zewnątrz. Kolejną zaletą będzie poprawienie termoizolacyjności w okresie zimowym. Przeciwdziała mostkom termicznym i ucieczce ciepła. Przekłada się to na mniejsze koszty ogrzewania budynku. Na korzyść rolet zewnętrznych przemawia zapewnienie prywatności, poczucia intymności w domowych wnętrzach. Chronią przed spojrzeniami przechodniów. Stanowią także dodatkowe zabezpieczenie dla okna przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi i zabrudzeniami. Zwiększają poczucie bezpieczeństwa, zniechęcają potencjalnych włamywaczy.
Jakie wyróżnia się rodzaje rolet zewnętrznych?
Są różne sposoby montażu rolet zewnętrznych, w zależności od typu budynku. W przypadku niektórych modeli konieczne staje się odpowiednie wykończenie domu, aby możliwe stało się zamontowanie rolety. Największe możliwości zapewnia wariant natynkowy, gdyż montaż jest możliwy na każdym budynku. Rolety elewacyjne mocuje się do muru nad oknem lub we wnęce okiennej. Nie ma w tym niczego skomplikowanego.
Można wybrać także rolety zewnętrzne podtynkowe, czyli przeznaczone do zabudowy. Należy o nich pomyśleć już na etapie projektowania budynku. Zaletą tego typu osłon jest możliwość ukrycia mechanizmu, co przekłada się na wysokie walory estetyczne. Znajdują się one we wnęce nadproża, co idealnie sprawdza się w przypadku budynku w stylu nowoczesnym i minimalistycznym.
Można zdecydować się także na rolety zewnętrzne naokienne, które mogą zostać zamontowane podczas przeprowadzania prac modernizacyjnych okna lub remontu. Skrzynię nasuwa się na jego ramę. Coraz większą popularnością cieszą się rolety nadprożowe w systemie RKS, które pozostają całkowicie niewidoczne. Wymaga to jednak montażu podczas budowy domu, umieszcza się je w ścianie.
Podsumowując, rolety nadstawne są uniwersalne, pasują do budynków już istniejących i dopiero w trakcie budowy. Można także zdecydować się na nie w ramach demontażu dotychczasowej stolarki okiennej. Rolety zewnętrzne podtynkowe powstały z myślą o dopiero wznoszonych obiektach. Z kolei modele natynkowe są wybierane przede wszystkim do istniejących budynków.