ROLETY SCREEN

Rolety Screen to nowoczesne osłony służące do ochrony przeciwsłonecznej dużych, przeszklonych powierzchni – okien balkonowych, tarasowych lub przeszklonych elewacji. Również na tarasach i balkonach coraz większą popularnością cieszą się zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne. Oferowane przez naszą firmę rolety screen to idealna opcja przy dużych powierzchniach i przeszkleniach. Tego typu rolety skutecznie chronią przed promieniowaniem słonecznym, insektami, zabrudzeniami, podmuchami wiatru.

Rolety screen – Opole, ul. Walecki 11, DeemSystem

rolety screen

Co warto wiedzieć o roletach screen?

Roleta screen składa się z kilku elementów: skrzynki, tkaniny, listwy, pokrywy, rury nawojowej, prowadnicy, wkładu prowadnicy. Najważniejsza jest oczywiście tkanina, która chroni przed intensywnym promieniowaniem słonecznym. Do produkcji wykorzystuje się głównie włókna szklane i poliestrowe oraz polichlorek winylu. Bardzo istotną kwestią w przypadku tkaniny jest przezierność. Wraz z jej wzrostem zmniejsza się poziom zaciemnienia pomieszczenia. Jeśli komuś zależy na całkowitym zaciemnieniu, to powinien wybrać roletę screen wykonaną z tkaniny typu blackout.

Rolety screen wewnętrzne i zewnętrzne występują w wielu wersjach kolorystycznych, dotyczy to tkanin i obudowy. Nie ma wobec tego problemu z dopasowaniem rolety do aranżacji wnętrza, fasady budynku, okien. Rolety screen mogą być sterowane na różne sposoby. Modele materiałowe zewnętrzne są elektryczne. Ustawienia zmienia się dzięki przełącznikowi umieszczonemu na ścianie. Są także rolety screen sterowane radiowo, czyli zdalnie, przy użyciu pilota. Najbardziej zaawansowane technologicznie modele mogą być podnoszone i opuszczane z poziomu urządzenia mobilnego. Wystarczy mieć zainstalowaną odpowiednią aplikację na smartfonie, laptopie.

Jakie są dostępne rolety screen? Na co zwracać uwagę?

Rolety screen mogą być w systemie standard lub ZIP. W pierwszym przypadku można liczyć na dobrze naciągnięty materiał i wysokie walory estetyczne. Jako że tkanina nie została zintegrowana z prowadnicą, wiąże się to z podatnością na przenikanie wiatru. Za bardziej funkcjonalne uznaje się rolety w systemie ZIP. Zintegrowanie z prowadnicą sprawia, że osłona należycie chroni przed silnymi podmuchami wiatru i insektami.

Na uwadze powinno się mieć także sposób montażu rolety, w zależności od jej przeznaczenia. W sprzedaży znajdują się modele natynkowe i podtynkowe. W przypadku montażu osłony we wnęce okiennej należy wybrać model natynkowy. Będzie on odpowiedni dla budynków już powstałych, które zostały ocieplone. Jeśli obiekt znajduje się dopiero na etapie budowy, to można zdecydować się na montaż podtynkowy. Za rozwiązaniem tym przemawiają wysokie walory estetyczne.

Możliwość komentowania została wyłączona.