ROLETY PLISOWANE

Rolety plisowane (plisy), których jesteśmy producentem, to jedne z najpopularniejszych systemów ochrony przeciwsłonecznej na rynku.

Plisy – Opole, ul. Walecki 11, DeemSystem

Rolety plisowane odznaczają się wysokimi walorami użytkowymi i estetycznymi. Mają one szerokie zastosowanie, nadają się do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego przeznaczenia. Plisy stanowią funkcjonalną osłonę okienną, które zapewnia ochronę przed promieniowaniem słonecznym i jednocześnie zdobi wnętrza. Do produkcji plis sięga się po różnego typu materiały. Mogą być one tekstylne, papierowe, z folii refleksyjnej.

Roleta plisowana

Jakie materiały na roletę plisowaną?

Plisy okienne mogą być tekstylne. Jest to świetne rozwiązanie do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, świetnie odnajdują się także w przestrzeni biurowej. Rolety plisowane tekstylne zapewniają dobre zaciemnienie, ale nie będzie ono całkowite. W zależności od rodzaju materiału, poziom przepuszczalności światła wynosi od 50% do 80%. Najpopularniejsze są plisy wykonane z tworzywa sztucznego i włókien poliestrowych. Dostępne są także modele bawełniane, jedwabne. Tkanina w roletach tekstylnych występuje w wersji woalowej i całkowicie nieprzejrzystej.

Jeśli ktoś szuka bardzo taniej rolety plisowanej, to powinien zainteresować się modelem papierowym. Na jego korzyść przemawia lekkość, ekologia i estetyka. Plisy papierowe nadają się nawet do ponownego przetworzenia. Stanowią praktyczną dekorację. Trzeba jednak liczyć się z mniejszą trwałością. Nie zmienia to jednak faktu, że plisy papierowe spełniają należycie swoją funkcję i zapewniają poczucie prywatności. Trzeba obchodzić się z nimi ostrożnie, aby nie doszło do uszkodzenia mechanicznego. Unikać należy również kontaktu z wodą. Papier nie jest odporny na działanie wilgoci.

Rolety plisowane mogą być wykonane z folii refleksyjnej. Bardzo często widuje się je w budynkach biurowych, domach z dużymi przeszkleniami. Sprawdzają się idealnie w miejscach narażonych na działanie silnego promieniowania słonecznego. Zapewniają wysoką ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń. Blokują promienie ultrafioletowe. Dla wielu osób ogromną zaletą będzie także przezroczystość plis z folii refleksyjnej. Nie trzeba wobec tego rezygnować z podziwiania widoków za oknem. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych rolet.

Możliwość komentowania została wyłączona.