MOSKITIERY

Moskitiery pełnią przede wszystkim funkcję ochronną, uniemożliwiają przedostanie się do środka domu owadów i insektów, co jet szczególnie dokuczliwe na przedmieściach. Moskitiery można stosować wraz z roletami i żaluzjami, nie wpływają na ich pracę.

Moskitiery – Opole, ul. Walecki 11, DeemSystem

W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje moskitier, również wykonywanych na wymiar. Jako producent moskitier używamy sprawdzonych komponentów najwyższej jakości. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo:

  • moskitiery ramkowe
  • moskitiery zwijane
  • moskitiery plisowane
  • moskitiery przesuwne
  • moskitiery systemowe – do dużych powierzchni.

Czy warto zamontować moskitiery?

Wystarczy otworzyć okno czy drzwi, a do pomieszczenia mogą przedostać się owady i robaki, które potrafią być bardzo dokuczliwe. Siadające na wszystko muchy, bzyczące nad głową i kąsające komary, pająki, bąki, pszczoły, pasikoniki czy nawet mrówki – można się przed nimi ustrzec, montując moskitiery. Przełoży się to na spokojny wypoczynek, niezakłócony przez żadnego nieproszonego gościa. Można je zamontować zarówno na ramie okiennej, jak i drzwiowej. Jest to całkowicie naturalny, ekologiczny i bardzo skuteczny sposób na pozbycie się problemów z insektami.

Zalety moskitiery

Moskitiera to idealne rozwiązanie dla każdego, sprawdzi się zarówno w domu, jak i mieszkaniu, w centrum miasta i na wsi. Insekty są wszędzie i tylko czekają na okazję do tego, aby znaleźć się w pomieszczeniu. Wlatują przez okna i drzwi, dlatego warto utrudnić im to zadanie i zamontować w nich moskitiery. Są one zasłonami z siatek o oczkach na tyle drobnych, aby nie przedostawały się przez nie muchy, meszki, ćmy, osy ani komary. Jest to skuteczny i niedrogi sposób na uchronienie się przed swędzącymi i bolącymi ukąszeniami oraz na podniesienie komfortu życia codziennego. Żaden insekt nie będzie przeszkadzać podczas wypoczynku ani zakłócać snu. Moskitiery są całkowicie ekologiczne, chronią przed owadami, ale nie zabijają ich. Nie trzeba też stosować żadnych środków ani urządzeń owadobójczych, co przekłada się na oszczędność pieniędzy. Toksyczna chemia ma negatywny wpływ nie tylko na owady, ale też na zwierzęta domowe i człowieka. Wystarczą moskitiery, które odznaczają się wysoką wytrzymałością, są niezwykle mocne, odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Na ich korzyść przemawia również bezproblemowy i szybki montaż, z którym można poradzić sobie samodzielnie.

Jakie są rodzaje moskitier?

Obecnie można liczyć na bogactwo i różnorodność asortymentu, do wyboru jest mnóstwo rodzajów moskitier: ramkowe, zwijane, plisowane, przesuwne i systemowe przeznaczone do dużych powierzchni. Najprostsze są siatki do samodzielnego montażu w formie gotowej, przycięte do standardowych wymiarów okna czy drzwi, obszyte taśmą tekstylną, przyklejane pasami rzepów lub łączone za pomocą magnesów. Jest to jednak rozwiązanie mniej praktyczne, zdecydowanie lepiej sprawdzą się moskitiery ramkowe okienne i drzwiowe na zamówienie, idealnie dopasowane do otworów. Ramka może być wykonana z profilu aluminiowego lub tworzywa sztucznego, na którą została naciągnięta siatka. Montaż moskitier ramkowych jest całkowicie bezinwazyjny, zaczepia się je za pomocą specjalnych uchwytów na ościeżnicy okna. Można je od razu przykręcić na stałe lub zamontować na magnesy. Mogą być zamontowane także w drzwiach balkonowych, wzbogaca się je o dodatkowe wzmocnienia i zawiasy. Z kolei moskitiery zwijane działają na podobnej zasadzie co rolety, montuje się je na drzwiach z uszczelkami szczotkowymi i zaczepami. Zwijają się do kasety, dostępne są wersji poziomej i pionowej. Bardzo dekoracyjne są moskitiery plisowane, nie mają one dolnej prowadnicy, co świetnie sprawdza się w przypadku drzwi balkonowych, bo ułatwia wychodzenie. Alternatywą dla moskitier zwijanych są modele przesuwne, które mogą być montowane na dużych przeszkleniach i we wnękach. Montuje się je na szynach, a przesuwa za pomocą uchwytu, łatwo je też zdemontować.

Możliwość komentowania została wyłączona.